• Firma Profili

  2001 yılında Türkiye’de kurulan MET, Romanya’da(2003) ve Rusya’da(2006) açtığı ofislerle çok uluslu bir şirket haline gelmiştir….

 • Hizmetlerimiz

  Bati Afrika dan uzak dogu Asya’ya, MET 3 kitada ve 14 ülkede hizmet sunmaktadir. Bizim deneyimli ekibimiz …

 • Standartlar

  MET Design Build yöntemiyle pek çok proje tamamlamıştır. Söz konusu projelerde, uzmanlığa dayalı bilgi birikimi kullanılarak…

 • Haberler

  İstanbul'un tarihi değerlerinden Karaköy ve Tophane’yi birbirine bağlayan bölgede yer alan Galataport projesi içindeki Peninsula Hotel mekanik işleri sözleşmesini imzaladık.
  Yaklaşık 150 yıllık geçmişiyle, dünyanın önde gelen lüks otel zincirlerinden biri olan Peninsula Hotel'in Aralık 2020'de hizmete girmesi hedefleniyor.

  Elektrik işleri sözleşmesini Yenigün İnşaat ile imzaladığımız, Kamerun Douala Japoma Spor Kompleksi inşaatı devam ediyor.
  Kompleks, 50.000 kişilik Stadyum, 2 açık antreman sahası, kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzundan oluşmaktadır.
  Stadyum, Haziran 2019’da düzenlenecek Afrika Uluslar Kupasına ev sahipliği yapacaktır.

  İskenderun’da yapımı devam eden Double Tree by Hilton Otel projesinin elektrik ve mekanik işlerinin sözleşmesini TACA İnşaat ile imzaladık. 176 odadan oluşan ve 20.000 m2 kapalı alana sahip projenin açılış tarihi 17 Mayıs 2018 olacaktır.
  Bu projenin, TACA İnşaat ile uzun süreli bir ortak çalışma sürecinin başlangıcı olacağını umuyoruz.

  Rusya Federasyonu Amur Bölgesinde bulunan Svobodny şehrinin yakınlarındaki mobilizasyon tesisinin elektromekanik işlerine yönelik sözleşme YAMATA Yatırım ile imzalanmıştır.
  17,000 kişiye yaşam alanı sağlayacak mobilizasyon tesisi, Sibirya Gaz Boru Hattı üzerinden Çin Halk Cumhuriyeti’ne doğal gaz sağlayan proses zinciri üzerinde çok önemli bir bağlantı noktası olacak Amur Doğal Gaz İşleme Tesisi’ne aittir. Sözleşme kapsamı işler 31.12.2018 tarihinde tamamlanacaktır.

  Türkmenistan’ın Aşgabad kentinde düzenlenen Asya Kapalı Salon Oyunları, 17-27 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.
  Organizasyona ev sahipliği yapan Olimpiyat köyü kompleksinde, Atletik Arena ve Stadyum projelerinin elektromekanik işleri, 5 yıldızlı otel binası ile CH5 & CH7 tesisat merkezleri ile galerilerinin mekanik işleri, Faz2 Altyapı elektrik işleri MET Mühendislik tarafından yapıldı.

  Son dönemin en büyük sanayi yatırımı olarak belirtilen SASA Polyester San. A.Ş. bünyesindeki yatırımların ilki olan SASA Elyaf Fabrikasında, shop drawing ve malzeme onaylarının tamamlanması ile birlikte elektromekanik imalatlarımız başlamıştır. Projenin Mart.2018’de tamamlanması planlanmaktadır.

  Mekanik tesisat işlerini yüklendiğimiz DOĞUŞ Gayrımenkul yatırımı olan Gebze Hyatt House Otelin açılışı 1 Kasım 2017 ‘de yapıldı.
  42.000m2 büyüklüğünde 158 odalı otel, yeni Hyatt konsepti çerçevesinde, uzun dönem konaklama ihtiyacını ve otel konforunda ev keyfini yaşamak isteyenlerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.
  Bu, Mekke, İstanbul ve Taşkent Hyatt Regency otellerinden sonra, MET olarak son 3 yıl içinde tamamladığımız 4'üncü Hyatt projesidir.

Referanslar

MET, farklı ülkelerde 3.000.000 m² nin üzerinde bircok farklı proje gerçekleştirmiştir

Politikamız ve Vizyonumuz

MEKANİK VE ELEKTRİK TAAHHÜT KONUSUNDA MÜŞTERİLERİNE HİZMET SUNAN MET MÜHENDİSLİK; YURT DIŞINDA ULUSLARARASI MÜTEAHHİT FİRMALARLA İŞ ORTAKLIĞI OLUŞTURMAYI VİZYONU HALİNE GETİRMİŞTİR. Bu vizyona ulaşabilmek için:

 • Yönetim sistemleri kurarak, süreçleri kişilerden bağımsız hale getirmeyi,
 • Yer aldığı sektördeki teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve katkıda bulunmayı,
 • Çalışıp kazanırken aynı zamanda mutlu olmayı başarabilmeyi,
 • Birlikte çalıştığı tüm kişi ve kurumlarla saygın, güvenilir bir ilişki kurabilmeyi,
 • Eğitime yatırım yaparak kişisel gelişimi ön planda tutmayı temel ilke olarak benimsemiştir.