TARİHÇEMİZ VE DEĞERLERİMİZ

2001 yılında Türkiye’de kurulan MET, Romanya’da (2003), Rusya’da (2006), Ukrayna’da (2010) ve Azerbaycan’da (2011) açtığı ofislerle çok uluslu bir şirket haline gelmiştir. Şirket on beş yıl içinde üç kıtada pek çok projeyi teknik bilgi, adil iş yapma biçimi ve kalite konusunda kazandığı olağanüstü bir saygınlıkla tamamlamıştır. Faaliyetlerinde insan faktörünün en önemli unsur olduğu bilinciyle hareket eden MET, kendisine güç katan, şirkette uzun bir geçmişe sahip olan ve sayısı giderek artan profesyonel ekibinden gurur duymaktadır.

İşimizi yaparken şeffaf, dürüst ve adil olmak başlıca motivasyonumuzu oluşturmaktadır. İş ortaklarına değer veren ve her biriyle karşılıklı saygı ilişkisi içinde çalışan MET, aynı zamanda müşterileri, tedarikçileri, ülke yetkilileri ve çalışanlarıyla uzun vadeli ilişkiler sürdürme konusunda kararlıdır. Takım çalışması, iletişim ve açıklık başarımızda ve müşteri memnuniyetinde vazgeçilmez unsurlardır. Kaliteden ödün vermeyen kararlılığımızla beklentileri aşma gayreti içindeyiz.

HİZMETLERİMİZ

Elektro-Mekanik tesisat alanında faaliyet gösteren bir taahhüt şirketi olan MET MÜHENDİSLİK, Avrasya ve Afrika gibi bölgelerde uluslararası inşaat şirketleriyle birlikte projeden taahhüt işlerine kadar çeşitli hizmetler sunmaktadır.

• HVAC
• Sıhhi Tesisat ve su tesisatı işleri
• Yangın Alarmı ve Yangın Söndürme sistemleri
• Buhar ve basınçlı hava sistemleri
• Atık su arıtması
• YG/OG projeleri
• Veri Sistemi Altyapıları
• Düşük akım sistemleri
• Bina Yönetim Sistemleri

STANDARTLAR

MET Design Build yöntemiyle pek çok proje tamamlamıştır. Söz konusu projelerde, uzmanlığa dayalı bilgi birikimi kullanılarak; yüksek kaliteli mühendislik uygulamaları, akıllı-ekolojik çözümler, optimum bir yaklaşımla gerçekleştirilmiştir. Amacımız istikrarlı bir biçimde güvenilir, sürdürülebilir ve çevre dostu tasarımlar geliştirmektir.

Şirketimiz tasarım geliştirmenin yanı sıra, şantiyede uygulama projeleri oluşturmaya da azami dikkat etmektedir. Proje uygulamasında çok seçkin bir tasarım mühendis ve çizim ekibinin yanı sıra, kalitenin en üst düzeyde sağlanması ve beklentilerin karşılanması için gerekli değişiklikler ve/veya iyileştirmeler de yapılmaktadır.

Geniş bir coğrafyada faaliyet göstermesi itibariyle MET, uluslararası standart tasarım tekniklerini kullanmakta ve bunları yerel standartlara uyarlamakta; ASHRAE, NFPA, GOST, SNIP, BSA ve DIN gibi standartlara göre çalışmaktadır.

COĞRAFİ BÖLGE

MET, Afganistan, Cezayir, Gürcistan, Kazakistan, Libya, Makedonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna ve Özbekistan’da faaliyet göstermektedir.

Farklı ve birbirinden uzak noktalarda çalışmak hassas lojistik planlamayı, bölgesel şartlara uyum sağlamayı ve güvenilir insan kaynaklarını gerekli kılmaktadır. Pek çok projeyi başarıyla tamamlayan MET, M&E işlerde güvenilir bir ortak olduğunu kanıtlamıştır.